Kredīts vai kredītkarte

Salīdzinoši daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir vāja izpratne par to, kurš finanšu pakalpojums varētu būt visnoderīgākais. Šis ir pirmais un galvenais iemesls, kādēļ kredīti internetā ir ieguvuši tik lielu popularitāti. Otrs iemesls ir zemie ienākumi, kas bieži tiek saņemti, nemaksājot nodokļus, līdz ar to mazinot iespējas iegūt kādu no banku piedāvātajiem pakalpojumiem.

Kredīts vai kredītkarte, kurš lētāks un izdevīgāks ?

Pašlaik ātrie kredīti internetā ir pieejami ar procentu likmi no 10% mēnesī. Ja izvēlēti patēriņa kredīti, tad procentu likme var būt pat mazāka par 25% gadā. Tiesa, jārēķinās, ka patēriņa kredīti internetā atšķirībā no ātrajiem aizdevumiem tiek piedāvāti katram klientam uz savādākiem noteikumiem. Līdzšinējā sadarbība, kredītvēsture, kredītsaistības, apgādājamo skaits un klienta ienākumi ir galvenie faktori, kas nosaka to, kādi būs aizdevuma nosacījumi.

Kredītkartes turpretim piedāvā aizņēmums ar procentu likmi no 25% vai 30% gadā, kas ir aptuveni tikpat, cik prasa patēriņa kredīti. Lai iegūtu kredītkarti, ir jābūt oficiāliem, regulāriem ienākumiem un tīrai kredītvēsturei. Gadījumā, ja pēdējā pusgada vai gada laikā ir ņemti ātrie kredīti, iegūt bankas aizdevmu vai kredītkarti varētu būt problemātiski vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, bankām nav pilnīga informācija par to, vai ātrie aizdevumi nav pārskaitīti uz kādas citas bankas kontu. Ātro kredītu ņēmēju vidū ir samērā daudzi nemaksātāji un cilvēki, kas katru mēnesi daļu no saviem ienākumiem pārskaita uz mazo kredītu devēju kontu. Ja banka to uzzina, tad cilvēks automātiski tiek iekļauts problemātisko klientu vidū un aizdevuma nosacījumi ir daudz stingrāki.

Kopumā kredītkarte var būt izdevīgāka, jo ļauj paņemt papildus naudu tieši tad, kad tā ir vajadzīga. No otras puses, ja neesiet pārliecināti, ka spēsiet ievērot disciplīnu un lietosiet kredītkarti vien tad, kad tā tiešām ir ļoti nepieciešama, tad kredītkarte būs vairāk sodība nekā izdevība. Lai arī kredītkartes procenti ir zemāki, tomēr iztērētā nauda jebkurā gadījumā ir jāatmaksā savlaicīgi. Parāds nav brālis, teica mūsu senči. Diemžēl mūsdienās patērētāju kultūras apstākļos parādi un kredītsaistības tiek pasniegtas kā kaut kas normāls. Laika periodā no 2007. līdz 2010. gadam pat tika pieļauts, ka, ja tev nav kredīts, tad kaut kas ar tevi nav kārtībā. Aizņemieties atbildīgi.