Ātrie aizdevumi nepilsoņiem

Ātrie aizdevumi Latvijā ir kļuvuši ļoti populāri, taču tikai retais zina, ka tie ir pieejami arī nepilsoņiem. Aizņemties bez ķīlas ar termiņu no 10 dienām līdz 5 gadiem internetā var vieglāk nekā bankā. Ātrie kredīti ļauj iespēju aizņemties neizejot no mājas, pat neatejot no datora, taču jāatceras, ka aizņemšanās internetā ir reāls darījums. Nauda ir jāatgriež līgumā noteiktajā termiņā. Izvērtē savu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi.

Uz kādiem nosacījumiem tiek izsniegti ātrie aizdevumi nepilsoņiem ?

Finanšu jomā Latvijas iedzīvotāji netiek dalīti pēc piederības kādai etniskai grupai, netiek vērtēti arī politiskie uzskati. Lai aizņemtos ir jābūt vismaz 20 gadiem, regulāriem, oficiāliem ienākumiem un aizņēmējs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistros. Pieteikties aizdevumam var gan Latvijas pilsoņi, gan jebkurš cits iedzīvotājs ar pastāvīgu dzīvesvietu Latvijas teritorijā.

Pieteikšanās aizdevumam noris internetā, taču, lai tā būtu izdevīga ir vērts pirms pieteikšanās salīdzināt vairākus piedāvājumus (skat. aml.lv sākumlapu). Tradicionāli īstermiņā izdevīgākie ir tie ātrie aizdevumi, kas ļauj aizņemties bez ķīlas ar termiņu līdz 30 dienām. Dažos uzņēmumos šie kredīti jaunajiem klientiem ir pieejami bez komisijas maksas un bez ķīlas. Atgriežot naudu savlaicīgi nekas papildus nav jāmaksā. Problēmas sākas tajā brīdī, kad nauda netiek atlīdzināta laikā. Tas notiek salīdzinoši bieži un šādās situācijās kreditori prasa maksāt papildus par līguma termiņa pagarināšanu. Komisijas maksa par šādu iespēju ir augsta un, bieži vien, pārsniedz maksu par līguma noformēšana pastāvīgajiem klientiem.

Kā atmaksāt aizdevumu ?

Nepilsoņiem visērtāk atmaksāt parādu no savas internetbankas. Lai to izdarītu nav jāiet uz bankas filiāli, kur tieši šobrīd ir būtiski palielināta komisijas maksa par pakalpojuma izmantošanu. Ja Tev uz aizdevējam ir bankas konts vienā un tajā pašā bankā, tad kredīta maksājums sasniegs adresātu ātrāk, reizēm pat 5 minūšu laikā. Mūsu skatījumā gan uz to nevajadzētu paļauties un parādu vajadzētu atlīdzināt ne vēlāk kā 1 – 2 darba dienas pirms līguma termiņa beigām. Ja bankas konti katrai no pusēm ir atšķirīgās bankās, tad kredīts jāatdod ne vēlāk kā 3 darba dienas pirms līguma beigām. Šāda pieeja ļauj pasargāt sevi no problēmām, kas var rasties reizēs, kad starpbanku maksājumi nenoris tik ātri kā gribētos.