Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ļauj iegūt pat 70`000 Ls. Tas ir pieejams pat cilvēkiem ar problemātisku kredītvēsturi un bez augstiem ienākumiem. Aizņemoties pret ķīlu, iespējams iegūt līdz pat 90% no ķīlas tirgus vērtības. Izvēloties šo risinājumu, nauda kontā tiks ieskaitīta vienā līdz četrās dienās.

Kā iegūstams kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu internetā ?

Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu paredz, ka klients ieķīlā zemi, māju vai dzīvokli un saņem līdz pat 70% no ķīlas tirgus vērtības. Procentu likmes šāda tipa kredītiem ir krietni vien zemākas nekā spēj piedāvāt kredīts bez ķīlas  (nauda 15 minūtēs līdz 1000 Ls, skat. sākumlapu) un sākas aptuveni no 14% gadā. Precīza likme ir atkarīga no aizņēmēja ienākumiem, kredītsaistībām un kredītvēstures, tādēļ neviena kredītiestāde vai uzņēmums nekad nepublicē šo informāciju savās mājas lapās. Galvenais risks, ko rada kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, ir iespēja nemaksāšanas gadījumā zaudēt savu īpašumu. Otrs risks ir ķīlas vērtības samazināšanās. Nekustamo īpašumu krīzes laikā daudzu īpašumu vērtība samazinājās un bankas pieprasīja papildus kredīta garantijas vai paaugstināja procentu likmes. Atkārtotas krīzes gadījumā šis scenārijs var atkārtoties.

Iespēju aizņemties pret ķīlu piedāvā virkne banku un kredītiestāžu- Swedbank. SEB, Citadele, GE Money, BigBank, DnB, Nordea, taču tikai daži uzņēmumi ļauj pārbaudīt ilgtermiņa kredīta pieejamību internetā. Pēc pieteikšanās kredītam jums aptuveni 1 – 2 dienu laikā tiks atsūtīts individuāls piedāvājums un, ja vēlēsieties, būs jādodas parakstīt līgumu uz izvēlētā uzņēmuma tuvāko filiāli.

kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Salīdzināt aizdevumus
 

Tie cilvēki, kas ir gatavi veltīt piemērotākā kredīta meklējumiem ilgāku laiku var apmeklēt visu Latvijā pārstāvēto komercbanku mājas lapas un filiāles. Pieteikšanās kredītam internetā nav iespējama, taču pastāv iespēja, ka izdosies kādu īpašu piedāvājumu, kas nekur plaši netiek reklamēts.

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam no 18 gadiem, pie nosacījuma, ka uz šī cilvēka vārda zemesgrāmatā ir reģistrēts nekustamais īpašums. Precīza pieejamā aizdevuma summa būs atkarīga no aizdevēja iekšējās kredītpolitikas un jau iepriekš minētajiem apsvērumiem (kredītvēsture, ienākumi, ķīlas vērtība). Izvēloties kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, jums tiks piedāvāti divi kredīta atmaksas varianti – (1) vienlīdzīgais (katru mēnesi jāmaksā vienāda summa + mainīga EURIBOR vai RIGIBOR likme), (2) samazinātais (kredīta atmaksas periodā tiek maksāti tikai aizdevuma procenti, perioda beigās vienā maksājumā jāatmaksā viss kredīts). Absolūti lielāka daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas pirmo variantu, kas ļauj plānot budžetu. Otro variantu izvēlas tie cilvēki, kas rēķinās ar lielākiem ienākumiem perioda beigās un iegulda naudu biznesa attīstībā vai vienkārši izremontē māju.

Kā rīkoties, ja rodas problēmas ar kredīta atmaksu?

Īslaicīgas problēmas var risināt ar kredītbrīvdienām, ko piedāvā gandrīz visi aizdevēji, taču galvenais atslēgas vārds šajā gadījumā ir dialogs. Lielākā daļa komercbanku un uzņēmumu, kas izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu ļauj atlikt maksājumus uz laiku līdz trīs mēnešiem vai ilgāk. Otra alternatīva – vienoties par kredīta termiņa pagarinājumu. Aizdevēju interesēs ir atgūt savu naudu, tādēļ šajā jautājumā parsti tiek rasts abām pusēm labvēlīgs risinājums. Izņēmums ir tie gadījumi, kad klienta maksātspēja ir dramatiski pasliktinājusies un tās atgūšanās nav iespējama. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt savlaicīgi.