Ātrie kredīti

Ātrie kredīti 2017. un 2018. gadā ir kļuvuši tik populāri kā vēl nekad. Tie tiek plaši reklamēti, bet kā atrast sev īsto ? Atrast un paņemt lētāko ātro kredītu nav problēma (skat. linku iepriekš).

Salīdziniet piedāvājumus un skatieties, kuram ir zemāka gada procentu likme vai izdevīgāki akcijas nosacījumi. Problēmas rodas, ja cilvēki domā, ka ar paņemšanu viss beidzas, taču tā nav. Daudz svarīgāk par aizdevuma atrašanu ir spēt to arī savlaicīgi atmaksāt. To var izdarīt tikai tie, kas iepriekš ir izvērtējuši savas finansiālās iespējas un rīkojas atbildīgi.

Pieprasītākie  ātrie kredīti bez procentiem

Daļa aizdevēju Latvijā joprojām piedāvā ātros bezprocentu aizdevumus, kas reizēm kļūdaini tiek dēvēti kā “pirmais kredīts bez maksas”. Praksē neviens aizdevums internetā netiek dāvināts un akcijas piedāvājums paredz atlaidi komisijas maksai  top kreditikredīts bez procentiem uz 1 mēnesi), citi savukārt ļauj piepildīt krietni lielākus mērķus vai sapņus. Katram kreditoram ir savas prasības, līdz ar to pastāv iespēja, ka aizdevums tiek atteikts. Šādās situācijās daļa izvēlas pieteikties aizņēmuma pie cita aizdevēja, bet citi savelk jostu ciešāk (vēlamākais variants) vai aizņemas no draugiem.

Mazie kredīti internetā šobrīd ir pieejami ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam, kas atbilst aizdevēju prasībām, tomēr jāatceras, ka kredītu ir viegli paņemt, bet daudz grūtāk atmaksāt. Lai neiekultos nepatikšanās aprēķini savas finansiālās iespējas vēl pirms aizņemšanās. Aizņemies atbildīgi.

Kas vajadzīgs, lai pieteiktos kredītam ?

Šobrīd interneta kredīti ir kļuvuši daudz ērtāki. Tā saņemšanai Tev vajag – (a) epastu, (b) mobilo telefonu, (c) bankas kontu un (d) aktīvu internetbankas profilu, (e) regulārus ienākumus, (f) nesabojātu kredītvēsturi. Piesakoties kredītam būs jāaizpilda pieteikuma anketa un jāpārskaita simboliska reģistrācijas maksa uz uzņēmuma bankas kontu. Pēc tam varēsi norādīt, cik lielu kredītu tieši vēlies saņemt. Tas arī viss. Ātrie kredīti nav raķešu zinātne, bet ir svarīgi visu izdarīt precīzi. Kļūdaini norādīts vārds, uzvārds vai personas kods var būt par iemeslu kredīta atteikumam.

Kam tiek atteikti ātrie kredīti online ?

Tradicionāli ātros kredītus var saņemt praktiski ikviens, kas atbilst noteiktiem kritērijiem, taču ir daži izņēmumi. Ja Tev nav (a) pastāvīgi ienākumi vai (b) esi iekļauts parādnieku reģistros, iespējas aizņemties kredītu internetā ļoti strauji samazināsies. Teorētiski iespējams, ka kāds no aizdevējiem būs gatavs piešķirt naudu pat šādos gadījumos, bet praksē tas notiek ārkārtīgi reti. Izmaiņas likumdošanā uzliek par pienākumu aizdevējiem izvērtēt klietnu maksātspēju, pretējā gadījumā draudot ar bargām soda naudām. Uzņēmumi negrib vairs tik ļoti riskēt un problemātiskos klientus atraida.

Ko darīt, ja kredīts tiek atteikts ? Ātrie kredīti nav vienīgais finansējuma veids. Kredītu salīdzinātājā esam iekļāvuši arī Mogo kredītu, t.i. piedāvājums, kas piedāvā aizņemties pret auto ķīlu un ļauj pēc tam arī turpināt lietot savu auto. Protams, sākotnējā reakcija pret šādu piedāvājumu ir noraidoša, taču iesakam to aplūkot, pirms izdarīt gala secinājumu. Otrs aizdevējs – Bigbank, piedāvā ilgtermiņa kredītus ar termiņu līdz 5 gadiem. Pieteikumu abiem šiem kredītiem var aizpildīt 24 stundas dienaktī. Ja aizdevumu nevar piešķirt, iespējams, varēsi aizņemties, piesaistot galvotāju. Ātrie kredīti šādu variantu nekad nepiedāvā, taču jāatceras, ka to procentu likmes ir krietni augstākas.

Kā atmaksāt aizdevumu ?

Pats vienkāršākais un arī finansiāli izdevīgākais veids aizdevuma atmaksai ir internetbanka. Ieej savā internetbankas profilā, norādi maksājuma uzdevumā saņēmēja datus un pārskaiti naudu. Ņem vērā – naudas pārskaitījums uz citu banku var aizņemt pat 3 dienas, tādēļ dari visu savlaicīgi.

Kas notiek, ja kredīti netiek atmaksāti savlaicīgi ?

Ātrie kredīti ir reālas finansiālas saistibas. Kavējot aizdevuma atmaksas termiņu, ir iespējami divi varianti – (a) aizdevējs piedāvā pagarināt līguma darbības termiņu (maksas pakalpojums), (b) būs jāmaksā soda nauda par saistību nepildīšanu. Precīzas izmaksas vari uzzināt aizdevēja mājas lapā, vēl pirms līguma  noslēgšanas (pirms reģistrācijas maksas pārskaitīšanas). Situācijās, kadaizdevumi internetā netiek atmaksāti pastāv iespēja sabojāt savu kredītvēsturi, bet parāda piedziņa tiek veikta ar tiesas lēmumu. Šāds scenārijs ir spēkā attiecībā uz visiem kredītiem. Parāda atmaksai nav noilgums, bet lielie parādnieki reizēm izvēlas pieteikt maksātnespēju. Tas ir iespējams, jo maksātspējas noteikumi tagad ir kļuvuši pielaidīgāki un cilvēki var tikt vaļā no parādiem dažu gadu laikā. Pieteikties maksātnepējai var cilvēki, kuru parādu kopējais apmērs sasniedz vismaz 5000 eiro un tas ir ļoti mazs slieksnis, sevišķi, ja ņemam vērā arī visus tos, kas ir aizņēmušies mājokļa iegādei.

Vai ir kādi citi varianti ?

Jā. Aizdevums internetā nebūt nav vienīgā iespēja, kā aizņemties naudu. Tev ir radi un draugi un daļa no viņiem noteikti ir gatava palīdzēt, sevišķi, ja runa ir par maziem īstermiņa kredītiem. Interneta kreditori aizdod mazas summas, bet, ja ir veidoti uzkrājumi, tad šādu uzņēmumu pakalpojumi nav vajadzīgi. Ja tuvinieki nevar izlīdzēt, pameklē, ko piedāvā kredītiestādes.